zasłony dziecięce

Jakie zasłony dziecięce wybrać?

Dzieci to największe skarby rodziców. Rodzice dbają o zdrowie i rozwój swoich dzieci. Bo pragną wychować szczęśliwe dziecko. Takie wychowanie jest łatwe i zarazem trudne. Trudne w dobie komputerów, przemocy i złych wzorców. A przecież do małego dziecka przemawia wszystko, co znajduje się w obrębie jego oczu i słuchu. Dziecko to czysta kartka, która zostaje zapełniana stopniowo poprzez różne doświadczenia życiowe dziecka.

Dzieci są chłonne i chłoną dobro i zło. Zarówno jedno, jak i drugie znajduje się na każdym miejscu. Nawet w pokoju dziecięcym mogą być rzeczy, które pozytywnie nastawiają dziecko do życia. Jak i takie, które negatywnie wpływają na jego dopiero co kształtującą się osobowość. Rodzice organizując pokój dla dziecka powinni zwracać uwagą na najmniejszy szczegół, gdyż w swoim pokoju dziecko przebywa wiele godzin. Trzeba więc zadbać nawet o takie rzeczy, jak odpowiednia pościel, czy zasłony do pokoju dziecka. Gdyż zarówno jedne, jak i drugie mają duży wpływ na psychikę dziecka.

Łagodne wzory na pościeli i na zasłonach sprawią, że dziecko będzie czuło się bezpiecznie i wesoło w swoim pokoju. Pościel dla dzieci, jak i zasłony dziecięce nie mogą posiadać wzorów, które straszą. Pościel i zasłony z postaciami strasznymi powodują u dzieci stres i fobie. A co za tym idzie bezsenność i koszmary nocne. Dziecko boi się położyć do łóżka, bo starszy go olbrzym z powłoki na kołdrę lub dziki z wierz z poszewki na poduszce.

Czasem zdarza się też tak, że dziecko boi się spojrzeć w okno, bo zasłony posiadają rysunki przedstawiające ufoludków lub jakąś inną postać bajkową, która wzbudza w dziecku lęk. Nie wolno dorosłym zapominać, że dzieci obdarzone są ogromną wyobraźnią. Dlatego chcąc chronić swoje dzieci i zapewnić im dobry rozwój umysłowy trzeba zwracać uwagę na wszystko, czym otacza się dziecko.

Dodaj komentarz