prześcieradło dla dziecka - senna sówka

Prześcieradło dla niemowlaka – różne wzory

Każdy, kto miał kiedykolwiek okazję doświadczyć opieki nad niemowlakiem wie jak trudne i odpowiedzialne jest to zadanie. Dziecko to bardzo krucha istota, potrzebująca stałego nadzoru. Bez nas bowiem nie jest w stanie sobie poradzić. Dlatego tak ważne jest, żeby zajmować się nią umiejętnie. Nie wolno lekceważyć jej potrzeb, jest już istotą czującą, odbiera też bodźce z zewnątrz. Dlatego zaopatrzmy się w wiele miłości i cierpliwości, a na pewno odwdzięczy się nam, czym będzie mogło.


Nie wolno zapominać, jak w młodym wieku ważna jest odpowiednia ilość snu. Oprócz podstawowych potrzeb takich jak odpowiednia temperatura w pomieszczeniu, w którym nasz pociecha śpi, ciągła uwaga skupiona na nią i zapewnienie odpowiedniego pożywienia jest to na czym położymy mały skarb. Nie zapominajmy jego skóra jest jeszcze bardzo delikatna dla tego prześcieradło dla niemowlaka musi być zrobione z tak samo delikatnych materiałów.

Nie może ono zawierać żadnych elementów typu frędzle, które dziecko mogłoby łatwo połknąć i zawsze musi pozostawać świeże, czyste, pachnące. Zapewni to niemowlakowi zdrowy sen i pozwoli nam odpocząć chwileczkę od obowiązków. A przecież to na jego dobru zależy nam najbardziej. Podsumowując, kiedy urodzi nam się malutka pociecha musimy przygotować się odpowiednio. Pamiętajmy o podstawowych potrzebach małych istot, nie zapominajmy też o tych bardziej odległych. Dbajmy o nie jak możemy, jak umiemy najlepiej i jak kiedyś zadbano o nas samych. Tak bowiem wygląda krąg życia o którym była mowa w słynnej bajce Król Lew i to jest w człowieku najpiękniejsze. Przekazywanie dobra, uczuć i ciągłość tradycji.

Opublikowany w Dom

Dodaj komentarz