transport zwłok z zagranicy

Śmierć za granicą – jak to ogarnąć w Polsce?

Fala emigracji w naszym kraju wcale nie słabnie. Trzeba przyznać, że śmiało można powiedzieć, iż nadal przybiera ona na sile. Może niekoniecznie udajemy się do Anglii, gdzie obecnie rozsądza się Brexit wpływający również na losy Polaków.

Wybieramy różne kraje, takie jak Niemcy, Holandię, Hiszpanię, a nawet dalsze Stany Zjednoczone i wiele innych ziem położonych daleko od Polski. Taka emigracja nikogo nie dziwi. W związku z tym jednak w naszym kraju powstało zapotrzebowanie na takie usługi, jak transport zwłok z zagranicy . Tak, ludzie na długi czas wyjeżdżają z kraju, gdzie może dojść do ich zgonu. Pozostała rodzina w Polsce bardzo często chce pochować swoich Bliskich w ojczystej ziemi, a nie na obczyźnie, gdzie nikt nie będzie dbał o grób.

Coraz więcej firm oferuje więc takie usługi, dzięki którym ciało można sprowadzić do Polski. Przy czym należy wspomnieć, że taka usługa nie dotyczy tylko Polaków wyjeżdżających za pracą, ale również nagłych, śmiertelnych wypadków za granicą, itd. Transport zwłok lub prochów z innego kraju jest bardzo skomplikowaną procedurą wymagającą zachowania odpowiednich przepisów. Najlepiej do tego zatrudnić odpowiedni zakład pogrzebowy, który wyruszy po zwłoki do innego kraju. Firmy pogrzebowe oferują transport lądowy, morski, a nawet powietrzny.

Przy czym należy pamiętać, że trumna zamknięta w innym kraju ze względu sanitarnych nie zostanie już otwarta w Polsce. Dlatego rodziny powinny być o tym uświadomione, jeżeli po raz ostatni chcą zobaczyć oblicze Zmarłej osoby, co jest bardzo częste. W takim razie w podróż należy wybrać się z pracownikami zakładu pogrzebowego.

Dodaj komentarz