Taśma LED

Światła LED są do 80% bardziej wydajne niż tradycyjne oświetlenie, takie jak świetlówki i żarówki. 95% energii w diodach LED zamienia się w światło, a tylko 5% marnuje się na ciepło. Jest to porównywane z lampami fluorescencyjnymi, które przekształcają 95% energii w ciepło, a tylko 5% w światło! Światła LED również pobierają znacznie mniej energii niż tradycyjne oświetlenie; typową świetlówkę o mocy 84 W można zastąpić 36-watową diodą LED, aby uzyskać ten sam poziom światła. Mniejsze zużycie energii zmniejsza zapotrzebowanie na elektrownie i zmniejsza emisję gazów cieplarnianych.

Dlaczego warto zainwestować w oświetlenie LED?

Światła LED nie zawierają toksycznych pierwiastków. Większość biur stosuje obecnie świetlówki fluorescencyjne, które zawierają szkodliwe chemikalia, takie jak rtęć. Zanieczyszczą środowisko, gdy zostaną usunięte na wysypisko śmieci. Utylizacja musi być zorganizowana przez zarejestrowanego przewoźnika odpadów, więc przejście na LED pozwala uniknąć kosztów i czasu wymaganych do zgodnego z przepisami usuwania – i pomaga chronić środowisko przed dalszymi toksycznymi odpadami. Taśma (polecamy taśmy LED LABS) PRO 3Y 24V 1400 LED 2835 SMD 25W to produkt, który cieszy się ogromną popularnością, ponieważ jest on dostępny w niskiej i atrakcyjnej cenie. Właśnie dlatego każdy może sobie pozwolić na taki zakup.

Oświetlenie LED – zalety takich produktów

Diody LED mają lepszą jakość dystrybucji światła i skupiają światło w jednym kierunku, w przeciwieństwie do innych rodzajów oświetlenia, które marnują energię, emitując światło we wszystkich kierunkach, często oświetlając obszary, w których światło nie jest wymagane. Oznacza to, że potrzeba mniej lamp LED, aby osiągnąć ten sam poziom jasności emitowany przez świetlówki i żarówki. Mniej świateł zmniejszy zużycie energii, a zatem będzie korzystne dla środowiska. Dłuższa żywotność oznacza niższą emisję węgla. Światła LED działają nawet sześć razy dłużej niż inne rodzaje świateł, zmniejszając potrzebę częstych wymian. Powoduje to użycie mniejszej liczby świateł, a zatem mniej zasobów jest potrzebnych do procesów produkcyjnych, materiałów opakowaniowych i transportu. Zasilacz metalowy ERP 12V 40W IP20 SLIM to produkt, który odznacza się takimi cechami, jak na przykład: trwałość oraz solidne wykończenie. Z całą pewnością warto w niego zainwestować. Taśma LED również cieszy się sporą popularnością.

Korzystanie z Taśmy LED

Diody LED są wbudowane w żarówki i oprawy do ogólnych zastosowań oświetleniowych. Małe rozmiary, diody LED zapewniają wyjątkowe możliwości projektowania. Niektóre rozwiązania żarówek LED mogą fizycznie przypominać znane żarówki i lepiej pasować do wyglądu tradycyjnych żarówek. Niektóre oprawy oświetleniowe LED mogą mieć wbudowane diody LED jako stałe źródło światła. Taśma 300 LED 60 LED/m 3528 SMD nadaje niesamowity efekt, który przypadnie do gustu wielu osobom. Dodatkowo, taka taśma jest bardzo trwała. Przeznaczona jest jako element dekoracyjny do każdego pomieszczenia – co z całą pewnością jest atutem tego produktu.

Dodaj komentarz