gra miejska na ulicach krakowa

Zabawne miasto

Wielu turystów przyjeżdża do największych miast, aby poznać ich najważniejsze zabytki. W większych miejscowościach, czego idealnym przykładem jest Kraków, organizowane są tzw. gry miejskie. Służą one temu, by zwiedzający jak najlepiej poznali miasto i jego najważniejsze miejsca poprzez zabawę. Łączą one elementy happeningów, gier komputerowych oraz podchodów. Ich tematyka jest bardzo różnorodna, od wydarzeń historycznych po historie typu fantasy.

Owe gry można podzielić na kilka części:
1. Gra Miejska, która wykorzystuje przestrzeń miejską.
2. Gra Terenowa, która organizowana jest poza miastem.
3. Gra Targowa, która wykorzystuje elementy imprez i eventów.

Pierwszą grą miejską, która powstała w Polsce jest Urban Playground. Powstała ona w 2005 roku i była motorem napędowym do powstania innych gier miejskich. Za pierwszych uczestników gier miejskich uważani są harcerze. Grają oni zazwyczaj w gry terenowe, historyczne i pierwszej pomocy.

Organizując grę należy pamiętać o kilku ważnych elementach, które są niezbędne do tego aby rozgrywka była ciekawa i wciągająca:
– ustalenie motywu gry – może być to jakiś zabytek lub pamiątkowy przedmiot,
– ustalenie tego co chcemy przekazać – zastanów się co chcesz aby wynieśli uczestnicy gry. Może być to jakaś historia związana z miastem,
– ustal trasę.

Gra miejska jest rewelacyjnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Uczestnicząc w takich przedsięwzięciach poprzez zabawę możemy dowiedzieć się wielu ciekawych informacji i historii związanych z miastem. Nic więc dziwnego w tym, że w Krakowie jest wiele prywatnych firm organizujących grę miejską dla swoich klientów, bo jest tym tematem naprawdę duże zainteresowanie.

Czytaj więcej: Gra Miejska Kraków

Dodaj komentarz