ciasto z kremem

Jak zacząć naukę pieczenia ciast?

Samodzielnie możemy nauczyć się piec pyszne ciasta, jeśli tylko poświęcimy swój czas. W internecie znajdziemy przepisy na ciasta z kremem, kruche z owocami, pierniki, i wiele innych. Najlepiej znaleźć jakiegoś bloga kulinarnego, z którego będziemy wybierać sprawdzone przepisy.

Naszą naukę powinniśmy zacząć od podstawy, czyli od biszkoptu, który może posłużyć nam na ciasto z kremem. Jest to jedno z łatwiejszych ciast. Wystarczy ubić białka na sztywną pianę, po czym stopniowo dodawać resztę składników i mieszać za pomocą szpatułki. Kolejne proste do wykonania ciasta to piernik, kruchy placek z owocami i ciasto drożdżowe. Z tego ostatniego możemy zrobić także rogaliki lub drożdżówki.

Gdy pieczenie różnych ciast nie będzie sprawiało nam problemu, możemy zabrać się za ozdabianie. Robiąc czy tort na różne okazje, musimy odpowiednio go udekorować, tak żeby cieszył swoim wyglądem a dodatkowo zachwycał smakiem. Do najprostszej, a zarazem ładnej dekoracji możemy użyć bitą śmietanę. W tym celu musimy kupić śmietankę, która zawiera 30-36% tłuszczu. Schłodzoną możemy ubić mikserem na sztywną pianę, i z pomocą rękawa cukierniczego nakładać na ciasto, tworząc różnego rodzaju dekoracje. Mogą to być np. różyczki z bitej śmietany w różnych kolorach.

Kolejny etap dekorowania to zrobienie masy cukrowej. W tym celu musimy zakupić cukier puder i glukozę, które po zmieszaniu z ciepłą wodą dadzą nam możliwość udekorowania tortu. Do masy możemy dodać barwniki, przez co stworzymy różnokolorowe ozdoby. W internecie znajdziemy wiele inspiracji o tym, w jaki sposób możemy wykonać dekoracje z masy cukrowej na każdą okazje.

Jedna myśl na temat “Jak zacząć naukę pieczenia ciast?

Dodaj komentarz