ciasto z kremem

Jak zacząć naukę pieczenia ciast?

Samodzielnie możemy nauczyć się piec pyszne ciasta, jeśli tylko poświęcimy swój czas. W internecie znajdziemy przepisy na ciasta z kremem, kruche z owocami, pierniki, i wiele innych. Najlepiej znaleźć jakiegoś bloga kulinarnego, z którego będziemy wybierać sprawdzone przepisy.

Naszą naukę powinniśmy zacząć od podstawy, czyli od biszkoptu, który może posłużyć nam na ciasto z kremem. Jest to jedno z łatwiejszych ciast. Wystarczy ubić białka na sztywną pianę, po czym stopniowo dodawać resztę składników i mieszać za pomocą szpatułki. Kolejne proste do wykonania ciasta to piernik, kruchy placek z owocami i ciasto drożdżowe. Z tego ostatniego możemy zrobić także rogaliki lub drożdżówki.

Gdy pieczenie różnych ciast nie będzie sprawiało nam problemu, możemy zabrać się za ozdabianie. Robiąc ciasta z kremem czy tort na różne okazje, musimy odpowiednio go udekorować, tak żeby cieszył swoim wyglądem a dodatkowo zachwycał smakiem. Do najprostszej, a zarazem ładnej dekoracji możemy użyć bitą śmietanę. W tym celu musimy kupić śmietankę, która zawiera 30-36% tłuszczu. Schłodzoną możemy ubić mikserem na sztywną pianę, i z pomocą rękawa cukierniczego nakładać na ciasto, tworząc różnego rodzaju dekoracje. Mogą to być np. różyczki z bitej śmietany w różnych kolorach.

Kolejny etap dekorowania to zrobienie masy cukrowej. W tym celu musimy zakupić cukier puder i glukozę, które po zmieszaniu z ciepłą wodą dadzą nam możliwość udekorowania tortu. Do masy możemy dodać barwniki, przez co stworzymy różnokolorowe ozdoby. W internecie znajdziemy wiele inspiracji o tym, w jaki sposób możemy wykonać dekoracje z masy cukrowej na każdą okazje.

Jedna myśl na temat “Jak zacząć naukę pieczenia ciast?

Dodaj komentarz