katalogi stron

Zalety korzystania z katalogów stron

Katalogi internetowe to zbiory różnorodnych witryn, uporządkowanych tematycznie. Katalogowanie stron jest bardzo korzystne pod kątem SEO. Na czym polega działanie katalogów i ich użyteczność?

Katalogi stron internetowych – jak działają?

Katalogi firmowe, czy prościej katalogi stron, to miejsca w sieci, w których każdy może zaprezentować swoją stronę internetową. W swojej ofercie posiada je wielu pozycjonerów. Każda nowa pozycja w katalogu jest zapisywana w odpowiedniej kategorii, wraz z krótkim opisem zawartości. Ze względu na ich dużą i stale powiększającą się ilość znajdziemy także spis katalogów, porządkujący dane.

Katalogowanie może odbywać się automatycznie lub ręczne. Istnieją katalogi moderowane i niemoderowane. W tych drugich szybko powstaje bałagan i ich przydatność jest niska, dlatego zaleca się korzystanie z katalogów moderowanych. Nie ma bowiem sensu dodawanie setek linków, które niczemu nie będą służyć gdyż trafią na katalogi wykluczone z indeksu. A taki właśnie los czeka te katalogi, które nie służą użytkownikowi.

Dlaczego warto skorzystać z katalogu stron www?

Obecność w katalogach firmowych, oczywiście tych dobrej jakości, ma wiele zalet. Pozwala szybko i tanio poprawić notowania witryny w wyszukiwarce oraz zdobyć nowych klientów. Dzięki obecności w katalogu o dobrym notowaniu można skutecznie dotrzeć do klientów, przedstawiając im swoją działalność w krótki i przystępny sposób. Choć katalogi nie są tak popularne jak przed laty, to ich oglądalność wciąż jest spora.

Drugą zaletą umieszczania firmowej domeny w katalogu jest pozyskanie linku dobrej jakości, który wpływa na lepsze wypozycjonowanie witryny.

Dodaj komentarz