Modnie na ślub i wesele

Ślub i wesele to dla każdej panny młodej duże obciążenie i stres. Związany nie tylko z przygotowaniami ale też odpowiednim wystrojem, zakupem wyjątkowej i wymarzonej sukni oraz rodzinnymi oczekiwaniami.

Zazwyczaj w tym czasie bezcenna okazuje się pomoc świadkowej, która służy wsparciem i dobrą radą. W naszej tradycji druhna jest tylko jedna, ale wiele par decyduje się na złamanie tej tradycji i zaproszenie kilku druhen do towarzyszenia im podczas uroczystości ślubnych.

I tutaj pojawia się duży problem, czyli odpowiednie sukienki dla druhen. Jak wiadomo według stylu amerykańskiego, na którym pary się wzorują sukienki dla druhen powinny być takie same. Dodatkowo takie stroje muszą mieć odpowiedni kolor oraz styl.

Gdzie więc szukać idealnej sukienki dla druhny?

Z pomocą przychodzi przede wszystkim internet. Na różnych stronach można znaleźć sukienki dla druhny w wielu wzorach i kolorach. Takie rozwiązanie jest bardzo komfortowe ponieważ bez wychodzenia z domu można zamówić sukienki dla druhen w różnych rozmiarach.

W wyborze odpowiedniego stroju powinna brać udział również panna młoda (zob. ). To do jej koncepcji oraz sukienki muszą pasować sukienki pozostałych dziewczyn. A czasem ta koncepcja może być bardzo zaskakująca dla druhen oraz gości weselnych.
Tutaj wszystko zależy przede wszystkim od wyobraźni oraz czasem jest traktowane z humorem i przymrużeniem oka.

Sukienki dla druhny można również nabyć w sklepach stacjonarnych. Plusem takiego rozwiązania jest to, że można od razu zamierzyć dany model i wybrać najbardziej dopasowany do okazji i osoby. Niestety nie zawsze udaje się zgromadzić jednocześnie wszystkie druhny, by wybrać się na wspólne zakupy. Także czas wyboru i ostatecznego zakupu może się w takim przypadku znacznie wydłużyć, a przy okazji spowodować dodatkowy stres i napięcia.

Sukienki dla druhen można też zamówić u krawcowej. Jest to opcja, o której wiele osób zapomina, a warto z niej skorzystać przy takich okazjach. Wbrew pozorom koszt uszycia takiej sukienki dla druhny nie będzie większy niż cena gotowej w sklepie. A w takim przypadku mamy pewność, że sukienka będzie uszyta z wybranego, dobrego jakościowo materiału, a przy okazji będzie idealnie dopasowana do każdej druhny indywidualnie. Co jest ogromną zaletą takiego rozwiązania.
Nie każda kobieta ma bowiem idealne kształty i czasem potrzebne są drobne poprawki.

A jaka powinna być idealna sukienka na taką okazję?

Przede wszystkim sukienki dla druhen powinny charakteryzować się wygodą. Ślub i wesela trwają zazwyczaj długie godziny więc sukienka nie powinna powodować dyskomfortu. A przy okazji nie powinna krępować ruchów podczas wielu godzin tańca i zabaw weselnych.
Można wybierać sukienki dla druhny wśród wielu modeli, krojów i kolorów.

Od bardzo delikatnych, dziewczęcych po bardzo kolorowe, wręcz krzykliwe, z piórami, kokardami czy cekinami. Tutaj granicą jest jedynie wyobraźnia panny młodej oraz gotowość druhen na odrobinę szaleństwa czy zabawy. W końcu po takiej nocy zostaje pamiątka, w postaci zdjęć.

Dodaj komentarz