Moduły LED

Pierwotnie zaprojektowane do użytku w oznakowaniu reklamowym, teraz są również stosowane w wielu innych zastosowaniach oświetleniowych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jak zapewne już wiesz, technologia oświetlenia LED szybko zastępuje starsze żarówki i świetlówki ze względu na większą wydajność i trwałość, a moduły ledowe nie są tutaj wyjątkiem. Są również wszechstronne! Ponieważ każdy moduł jest połączony okablowaniem, są one bardzo łatwe do przecięcia i ponownego podłączenia, dzięki czemu nadają się do prawie każdego projektu.

Diody elektroluminescencyjne, w skrócie diody LED, wymagają przykładania napięcia do materiału półprzewodnikowego, tak że elektrony są wyrzucane z powierzchni materiału, emitując z kolei cząstki energii świetlnej zwanej „fotonami”. Diody LED są w zasadzie sposobem przekształcania energii elektrycznej w światła – co robią bardzo dobrze, mają znacznie lepszą wydajność konwersji do starszych, żarowych i fluorescencyjnych form oświetlenia. Mają także dłuższą żywotność, a w wielu przypadkach są jaśniejsze. Z ich usuwaniem wiąże się także mniej problemów środowiskowych. Ze względu na oczywiste zalety lampy LED szybko wycofują żarowe i fluorescencyjne formy oświetlenia, zarówno w warunkach domowych, jak i komercyjnych. Następnie moduł LED lub dioda elektroluminescencyjna to, po prostu, urządzenie zawierające kilka żarówek LED, które jest połączone z oprawą – zawierającą baterię – która zasila wszystkie poszczególne żarówki łącznie; alternatywnie podłączamy oprawę zawierającą żarówki do jednostki zewnętrznej, która zapewnia zasilanie modułu oświetlenia LED.

A ponieważ lampy tworzące moduł są połączone za pomocą przewodów ołowiowych, można je łatwo przycinać i łączyć ponownie na różne sposoby – w rzeczywistości za pomocą modułów LED można stworzyć praktycznie dowolny wzór oświetlenia i można ponownie pracować aby spełnić wymagania każdego konkretnego projektu domowego. Na rynku istnieje wiele różnych modułów LED, które można podzielić na wiele różnych sposobów, niezależnie od tego, czy jest to kolor, forma, CCT, wydajność modułu, rodzaj opakowania, strumień świetlny, czy moduł zawiera zintegrowaną moc. Na przykład, jeśli chodzi o „formę”, najczęstszymi formami modułu LED są okrągłe i prostokątne. Inne popularne formy to liniowa, gwiazdowa i kwadratowa. Jak wspomniano, niektóre moduły świetlne LED mają własne niezależne źródło zasilania – co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Moduł led Samsung cieszy się w dzisiejszych czasach sporą popularnością.

Jest rzeczą oczywistą, że jeśli otrzymasz samodzielną jednostkę, która ma własny zasilacz, masz znacznie większą elastyczność, jeśli chodzi o miejsce umieszczenia modułu oświetlenia LED, niż w przypadku zakupu urządzenia wymagającego zewnętrznego źródła zasilania. Możliwości są nieograniczone, jeśli chodzi o nowoczesne moduły oświetleniowe LED. Ich użycie nie ogranicza się już do reklamy i oznakowania, istnieje również wiele kreatywnych sposobów korzystania z nich w domu. Co jest naprawdę sporą zaletą.

Opublikowany w Dom

Dodaj komentarz