Litebox - Titan

Nowoczesny system zabezpieczenia wykopów LITEBOX

W miejskiej dżungli, gdzie ścisła zabudowa ogranicza inwestorom pole do popisu, nowoczesne budownictwo oferuje rozwiązania, dzięki którym dotychczas trudne lub nieopłacalne przedsięwzięcia stają się możliwe. Tegoroczna łagodna zima pozwala prowadzić roboty właściwie bez przerwy, z czego korzystają zarówno osoby prywatne, jak i wspólnoty czy samorządy.


Nietrudno natknąć się na zamknięty fragment chodnika, wyłączony z ruchu i otoczony panelami ogrodzeniowymi. Ciekawscy przechodnie zaglądają wgłąb wykopu, kontemplując ciężkie, stalowe rozpory lub tymczasową obudowę z desek. Ciężki sprzęt pomaga pracownikom zabezpieczyć stanowisko, na którym spędzą najbliższe godziny.

Modułowy system LITEBOX

Modułowy system Litebox jest nowoczesną propozycją szalunków wykopowych, szczególnie przydatnych przy zabezpieczaniu wykopów wąskoprzestrzennych. Lekkie, łatwe w łączeniu elementy oraz cała gama możliwych konfiguracji sprawiają, że aluminiowe szalunki doskonale sprawdzają się w ograniczonej przestrzeni. Dzięki małej masie poszczególnych części, całe wymagane zabezpieczenie można przewieźć samochodem do 3,5 t, co jest niesamowicie wygodnym i elastycznym rozwiązaniem dla inwestycji zlokalizowanych w centrum miasta lub przy drodze z ograniczeniem tonażu. Łatwy system montażu na sworznie znacząco ułatwia i przyspiesza proces montażu i demontażu deskowania, a zróżnicowane części składowe systemu umożliwiają zabezpieczenie wykopów do głębokości 6 m, wykopu punktowego, czoła wykopu, a także jednostronne zabezpieczenie skarpy, np. przy odkopywaniu fundamentów. Budownictwo potrzebuje technologii trwałych, wielorazowego użytku, niewymagających wielkiego nakładu środków i pracy. Lekkie aluminiowe szalunki spełniają wszystkie wymienione kryteria i mogą być uznane za rozwiązanie na miarę XXI wieku.

Dodaj komentarz