rolety okienne -Decodesign.com.pl

Praktyczna i estetyczna osłona okienna w postaci rolet wolnowiszących

Żaluzje już dawno temu zostały wyparte przez rolety wolnowiszące, które są praktyczne, uniwersalne, dekoracyjne i dostępne w przeróżnych wariantach kolorystycznych. Za ich pomocą można szybko zmienić aranżację okna i nadać jej charakteru. Bogactwo i różnorodność asortymentu sprawia, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, niezależnie od indywidualnych potrzeb, oczekiwań i preferencji. Przy szerokim wachlarzu wyboru nie ma najmniejszego problemu z dopasowaniem rolety do bieżącego wystroju.

Dlaczego warto zainwestować w dobrej jakości rolety wolnowiszące?

Rolety są obecnie najchętniej wybieranym typem osłon okiennych. Można je dopasować do każdego okna i aranżacji wnętrza. Charakteryzują się funkcjonalnością i estetycznością. Łatwość w obsłudze również przemawia za tym, aby wybrać rolety okienne. Ich uniwersalność skutkuje tym, że można zastosować je dosłownie wszędzie – w salonie, sypialni, przedpokoju, kuchni czy nawet w łazience. Mnogość modeli sprawia, że bez problemu każdy dostosuje je do swoich własnych potrzeb i preferencji zobacz więcej na: Decodesign.com.pl  Można wybrać zarówno rodzaj materiału i jego kolor, jak również sposób montażu. Łatwość utrzymania w czystości także jest zaletą rolet wolnowiszących. Można je bez trudu odkurzyć czy nawet umyć. Posiadając roletę okienną, możliwe jest uchronienie się przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i niepożądanym wzrokiem osób trzecich. Zwiększa się komfort życia i prywatność. Takie wolnowiszące rolety montowane są nad oknem, a nie do ramy. Bezinwazyjny montaż polega na mocowaniu rolety za pomocą haczyków na ramie okiennej. Można nimi zasłonić nawet bardzo duże powierzchnie okienne.

Co jeszcze przemawia za wybraniem do swoich wnętrz rolet okiennych w wersji wolnowiszącej?

Rolety wolnowiszące umożliwiają swobodne dostosowanie ilości wpadającego światła, chronią wzrok przed rażącymi promieniami Słońca. W zależności od wyboru tkaniny, z której została wykonana roleta, może ona pełnić funkcję termoizolacyjną i zaciemniającą. Tego typu dekoracja okienna jest dostępna w przystępnych cenach. Nie przylegają one szczelnie do szyby. Można je zamontować do ściany lub do sufitu. Możliwe jest wobec tego zasłonięcie całej ściany lub tylko wnęki okiennej. Wspaniale się prezentują i nie wymagają serwisowania. Charakteryzują się trwałością i funkcjonalnością. Dzięki nim wnętrze staje się bardziej przytulne i schludnie wygląda. Można po nie sięgać zarówno w przypadku pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. W każdym wnętrzu stworzą spójną całość aranżacyjną. Mogą one by wykonane z materiału o stonowanym kolorze, przez co z łatwością wtopią się w tło lub mieć bardziej wyrazisty kolor, dekoracyjny wzór czy ciekawy nadruk.

 

Artykuł jako materiał zewnętrzny

Opublikowany w Dom

Dodaj komentarz