pościel do łóżeczka 120x90

Spokojny sen Twojego maluszka

Szykowanie wyprawki jest najciekawszą z chwil w trakcie oczekiwania na pierwsze dziecko. Wybór śpioszków, kaftaników, bodziaków, czapeczek i innego rodzaju ubranek jest ulubionym momentem podczas wizyt w sklepach z artykułami dziecięcymi.

Do tego dochodzą różne zabawki, gryzaki, pozytywki, ozdoby do łóżeczka i pokoju dziecięcego. Ważnym zakupem jest również komplet pościeli oraz pieluchy tetrowe, które w pierwszych tygodniach życia brudzą się najczęściej. Jeśli chodzi o pościel to musimy się zdecydować, czy kupujemy tradycyjnie kołderkę, czy śpiworek, który w ostatnich latach jest coraz bardziej polecany przez lekarzy i specjalistów.

Najważniejszą zaletą śpiworka jest to, że chroni nasze dziecko przed tzw. śmiercią łóżeczkową – nie istnieje niebezpieczeństwo, że dziecko nakryje sobie nim buzię i w najgorszym przypadku, udusi się. Poza tym, mamy pewność, że maluszek się nie rozkopie i będzie mu ciepło przez całą noc. Istnieją śpiworki bawełniane, bambusowe, z zakrytymi i z odkrytymi rączkami, zapinane na ramionach lub na zamek wzdłuż ciała dziecka. Pamiętajmy, że malutkie dzieci nie muszą spać na poduszkach, najlepiej, gdy mają ułożoną główkę na płasko. Większe dzieci, które już ukończyły rok, mogą spać pod zwykłą kołdrą.  Pościel do łóżeczka 120×90 jest typowym wymiarem pasującym do większości dziecięcych mebelków. Producenci oferują przepiękne wzory pościeli odpowiednio dedykowane dla chłopców lub dziewczynek. Wybierzmy także odpowiednie wypełnienie dla poduszki i kołdrę, najlepiej antyalergiczne. Komplet pościeli może być też miłym prezentem z okazji Chrztu Świętego lub ukończenia roczku. Pościel dziecięca 120×90 niech sprawi, by nasze dzieci spały spokojnie i śniły o samych przyjemnych rzeczach.

Dodaj komentarz