pogrzeb Kraków

Zakład pogrzebowy w Krakowie – Epitafium

Zakłady pogrzebowe oferują obecnie rozbudowany wachlarz usług, dlatego też można mieć pewność, że ceremonia pogrzebowa będzie miała godną oprawę.

Pożegnanie zmarłego przebiegnie w podniosłej atmosferze. Zakład pogrzebowy Kraków – Epitafium przygotuje zmarłego w ostatnią podróż zgodnie z wytycznymi, które otrzyma od najbliższych. Obecnie możliwe jest skorzystanie z dwóch form pochówku. Usługi pogrzebowe przygotowują ciało do tradycyjnego pogrzebu lub też do lub do pochówku z kremacją. Do podstawowych usług pogrzebowych należy zaliczyć wszystkie czynności związane z transportem ciała. Bardzo ważne jest to, aby zakład posiadał chłodnię, w której ciało przechowywane jest aż do dnia pogrzebu. Przed rozpoczęciem ceremonii, konieczne jest przygotowanie ciała, które przez moment będzie na widoku żałobników.

W tym celu pracownicy zakładu przeprowadzają kompleksowe zabiegi kosmetyczne w postaci golenia, mycia oraz czesania. Konieczne jest również ubranie zmarłego w odpowiedni strój. Rodzina zmarłego może zamówić trumnę bezpośrednio w zakładzie pogrzebowym. Jest to praktyczne rozwiązanie, ponieważ na trumnę nie trzeba będzie czekać, kupując trumnę na miejscu, nie trzeba ponosić też kosztów jej transportu. W szerokim asortymencie trumien znajdziemy te wykonane z najtrwalszych rodzajów drzew, takich jak na przykład dąb, sosna czy też lipa. W momencie, gdy ostatnią wolą nieboszczyka była kremacja, dostępne są urny z symbolami krzyża oraz urny świecie, które go nie posiadają. Urny oczywiście różnią się od siebie materiałem wykonania oraz rodzajami zdobień. Wiele z nich posiada walory estetyczne na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz