akcesoria do makijażu

Akcesoria do makijażu – niezbędnik

Do wykonania perfekcyjnego makijażu nie wystarczą dobrej jakości kosmetyki oraz szczypta talentu – duże znaczenie mają także akcesoria. Co jest niezbędne, co warto zakupić, aby wykonać ładny make up? Sprawdź, czego potrzebujesz.

Akcesoria do wykonania makijażu

Aby wykonać perfekcyjny make up, niezbędne są różne akcesoria, dzięki którym będzie wygodniej nałożyć i rozprowadzić podkład, puder czy rozświetlacz, podkreślić brwi czy pomalować oczy. Staranny makijaż ukrywa drobne mankamenty urody. Oto przydatne pędzle i inne akcesoria.

Pędzelki do makijażu

Jednymi z niezbędnych akcesoriów są różne pędzelki do makijażu – pozwolą uzyskać naturalny wygląd lub bardzo wyrazisty makijaż. Wyróżniamy wiele rodzajów pędzelków – na przykład tzw. pędzelek miotełka to duży i gruby pędzel do nakładania pudru sprasowanego lub w proszku, rozświetlacza i bronzera, a mniejszy służy do aplikacji korektora.

Pędzelki do makijażu to również pędzle do nakładania cieni na powieki – można to zrobić opuszkami palców, ale pędzelek pozwoli na bardziej precyzyjną pracę. Warto w nie zainwestować, gdyż odpowiednia aplikacja kosmetyku ma duże znaczenie dla efektu końcowego. Prawidłowo nałożony cień optycznie powiększy oczy. Trzeba je dobrać zależnie od efektu, jaki chcesz uzyskać – inny do cieni sypkich, inny do kremowych czy wykonania klasycznego efektu smokey eye.

Pędzelek do ust sprawia, że można idealnie nałożyć błyszczyk, szminkę lub pomadkę, nie wychodząc poza krawędzie. Tak nałożone dłużej się utrzymają i będą wyglądać wyjątkowo powabnie. Przydadzą się też pędzelki do paznokci, gdyż manicure jest równie ważny jak makijaż – to również element całej stylizacji.

Gąbka do makijażu

Dobrze sprawdzają się także gąbki do nakładania makijażu – popularne są te w kształcie jajek albo trójkątów. Ułatwiają one rozprowadzenie podkładu w płynie lub korektora po powierzchni skóry. Gąbkę warto wcześniej delikatnie nawilżyć kosmetykiem. Nie jest niezbędna, ale – podobnie jak pędzelki do makijażu – ułatwia nakładanie różnych produktów. Trzeba spróbować i zdecydować, czym wolimy operować – gąbką czy pędzlem.

Zalotka do rzęs

Jednym z przydatnych akcesoriów jest także zalotka – jest niezbędna dla kobiet, które mają krótkie rzęsy. Można je podwinąć, dzięki czemu oczy optycznie wydadzą się większe. Jej budowa jest podobna do niewielkich nożyczek, ale zamiast ostrzy mają końcówkę zaciskaną na rzęsach.

Warto też pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji przyrządów do makijażu, aby zachować je w dobrym stanie i by służyły jak najdłużej.

Dodaj komentarz