międzynarodowy transport zmarłych

Transport zwłok z poza granic kraju

Wyjeżdżamy za granicę naszego kraju. Często takie wyjazdy, związane są z zarobieniem pieniędzy na życie. Głównie wyjeżdżamy do krajów zachodnich ponieważ są one bardziej rozwinięte. Niestety może być tak, że Pan Bóg będzie chciał zaprosić nas do siebie.

W tym momencie rodzina, z uwagi na to, że będzie chciała mieć blisko grób nasz, albo innego członka rodziny, będzie musiała załatwić wszelkie formalności związane z transportem zwłok do polski, ale nie tylko ponieważ przepisy obowiązują także w odwrotnym kierunku. Dlatego też, kiedy dostaniemy informację o odejściu bliskiej nam osoby, a jest ona za granicami naszego kraju, trzeba załatwić wiele formalności, których pominąć w żadnym razie nie możemy.

W tym wypadku, zasięgnijmy odpowiednich informacji dotyczących transportu ciała osoby, którą chcemy sprowadzić. Upewnijmy się, że firma pogrzebowa, która będzie miała za zadanie obsłużyć naszą uroczystość, posiada uprawnienia do międzynarodowego transportu zwłok. Nie każde bowiem przedsiębiorstwo jest uprawnione do realizacji tego rodzaju projektów. Jeżeli nie dopatrzymy tego rodzaju formalności, możemy mieć bardzo poważne problemy, kiedy zdecydujemy się na rozwiązania, które nie są zgodne z wszelkimi obowiązującymi normami w naszym kraju, a także w kraju, z którego będziemy sprowadzali zwłoki bliskiej osoby. Chcąc w sposób nie doprowadzający do konfliktu z ogólnym w tym wypadku prawem, a zarazem bezpiecznie przeprowadzić tę procedurę, zapoznajmy się z obowiązującymi przepisami, a dzięki takiemu podejściu, unikniemy z pewnością wszystkich niepotrzebnych zawirowań. Międzynarodowy transport zmarłych w każdym kraju regulowany jest odpowiednimi normami. Przestrzegajmy ich i przeprowadźmy tę ostatnią drogę naszego zmarłego kolegi, ojca, wujka, czy też brata bez niepotrzebnych kłopotów.

Dodaj komentarz